Início » Hry » Kdo jsem? Uhodnete tohoto slavného fyzika do dvou minut? Nápověda je uvnitř!

Kdo jsem? Uhodnete tohoto slavného fyzika do dvou minut? Nápověda je uvnitř!

Podaří se vám odhalit tajemství vesmíru a identifikovat tohoto legendárního fyzika? Čas běží… Jste připraveni na tuto výzvu?

Máte rádi hádanky, hlavolamy a záhady? Pokud ano, určitě si zamilujete naši sérii her Kdo jsem?

Jedná se o zábavnou a náročnou hru, ve které vám poskytneme indicie o slavné osobnosti a vy musíte uhodnout, o koho se jedná.

Dnes pro vás máme speciální vydání – osobu, která zanechala nesmazatelnou stopu na poli vědy. Nasaďte si tedy čepice na přemýšlení a pusťte se do toho!

První nápověda: první léta

Naše záhadná osoba se narodila v příznivý den, 8. ledna 1942 – v den 300. výročí úmrtí slavného astronoma Galilea Galileiho.

Tato shoda okolností by se hodila pro člověka, který byl předurčen k výzkumu vesmíru.

Druhá nápověda: překonávání nepřízně osudu

Ve věku 21 let byla naší záhadné postavě diagnostikována vzácná forma onemocnění motorického neuronu , známá také jako ALS nebo Lou Gehrigova choroba. Lékaři mu dávali pouhé dva roky života.

Přečtěte si také  Pozorovací mozgová hádanka: Dokážete najít tři neobvyklé ostružiny za méně než 25 sekund? Připravte se, začínáme!

Tento člověk se však vzepřel nepřízni osudu a žil s touto nemocí více než 50 let.

Třetí nápověda: brilantní mysl

Naše záhadná postava je známá především díky své práci v oblasti teoretické fyziky. Jeho přínos k našemu chápání černých děr a kosmologie byl hluboký.

Navrhl, že černé díry vyzařují záření, které je dnes známé jako Hawkingovo záření .

Čtvrtá nápověda: kulturní ikona

Navzdory svým fyzickým omezením zůstala naše záhadná osoba aktivní ve veřejném životě. Byl autorem několika populárně naučných knih, včetně jedné, která byla více než čtyři roky bestsellerem .

Objevil se také v několika televizních pořadech a byl ztvárněn v úspěšném hollywoodském filmu. Uhodli jste, kdo je naše tajemná osobnost?

Pokud jste uhodli Stephena Hawkinga , máte pravdu! Geniální fyzik a kosmolog, který svým životem a dílem inspiroval miliony lidí.

Pokud se vám líbilo toto vydání soutěže Kdo jsem? hry, nezapomeňte se podívat i na další vydání na našem webu. A nezapomeňte tento článek sdílet na sociálních sítích, abyste vyzvali své přátele a zjistili, kdo záhadu vyřeší nejrychleji. Ať hádání pokračuje!

Miroslav Dolecek
Skriven av : Miroslav Dolecek
Miroslav Doleček je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!