Início » Tipy » Jak zobrazit sloupce v Excelu: Stačí jen pár kliknutí!

Jak zobrazit sloupce v Excelu: Stačí jen pár kliknutí!

Všichni jsme tam byli – pracujete na rozsáhlé excelové tabulce a najednou si uvědomíte, že sloupec, který potřebujete, je skrytý.

Nedělejte si starosti! Toto je běžný problém, kterému čelí mnoho uživatelů aplikace Excel, a je to vlastně docela jednoduché řešení.

Tento článek je zde, aby vás provedl procesem odkrytí sloupců v Excelu.

Ať už se jedná o zprávu o prodeji, na které pracujete, nebo žákovu známku, tento výukový program krok za krokem vám pomůže.

Nebojte se, pokud se vám to napoprvé nepodaří, pamatujte, cvičení dělá mistra! Po prostudování této příručky si osvojíte umění odhalování sloupců a brzy z vás bude Excel profík.

Toto je šikovná dovednost, kterou by měl znát každý, takže nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli a kolegy. Tady je to, abyste zvládli Excel!

První krok: Otevření souboru Excel

Chcete-li začít, nejprve otevřete soubor Excel kde skrytý sloupec existuje. Toto je soubor, se kterým chcete pracovat. V závislosti na vašich konkrétních potřebách to může být například zpráva o prodeji nebo klasifikační list studenta.

Přečtěte si také  4 neviditelná nebezpečí skrývající se ve vaší špinavé troubě, která by mohla ohrozit vaši rodinu!

Druhý krok: Vyhledání skrytého sloupce

Jakmile máte soubor Excel otevřený, dalším krokem je vyhledejte skrytý sloupec. Klikněte na záhlaví sloupce, který je přímo nalevo od vašeho skrytého sloupce.

Pokud existuje několik skrytých sloupců, vyberte sloupec nalevo od prvního skrytého.

Třetí krok: Výběr sloupců

Po nalezení skrytého sloupce podržte levé kliknutía přetáhněte myš doprava. Tím vyberete záhlaví sloupce, které je napravo od vašeho skrytého sloupce.

Pokud máte co do činění s více skrytými sloupci, nezapomeňte vybrat sloupec napravo od posledního skrytého.

Čtvrtý krok: Odkrytí sloupců

Po výběru sloupců na ně klikněte pravým tlačítkem. Zobrazí se rozbalovací nabídka. Nyní se kouzlo stane, když vy klikněte na Odkrýt v tomto menu.

Vaše skryté sloupce by nyní měly být viditelné. Pokud nejsou, jednoduše opakujte výše uvedené kroky, dokud nebudou.

Přečtěte si také  Pusti svoj vnitřní kontrolní maniaka: 20 úkolů, které přes noc promění tvé dovednosti v řízení domácnosti!

Tady to máš! Jednoduchý průvodce krok za krokem, jak zobrazit sloupce v Excelu. Pamatujte, cvičení dělá mistra. Nenechte se tedy odradit, pokud se vám to napoprvé nepodaří. Zkoušejte to dál a brzy z vás bude Excel profík.

Pomohl vám tento článek? Pokud ano, nenechávejte si to pro sebe. Sdílejte to na svých sociálních sítích a pomozte více lidem zvládnout Excel!

Veronika Mertová
Skriven av : Veronika Mertová