Início » Tipy » Jak sloučit buňky v Excelu: Slibuji, že je to opravdu velmi jednoduché!

Jak sloučit buňky v Excelu: Slibuji, že je to opravdu velmi jednoduché!

Hledáte ovládnout umění slučování buněk v Excelu? Už nehledejte! Jsme tu, abychom vás provedli každým krokem tohoto procesu pomocí našeho snadno srozumitelného tutoriálu.

Excel je mocný nástroj a vědět, jak sloučit buňky, může být neuvěřitelně přínosné, ať už pracujete na komplexní zprávě pro práci, školním projektu nebo jen organizujete svá osobní data.

Využití této funkce vám to umožní kombinovat buňky a lépe zarovnejte text, abyste získali přehlednější a vizuálně přitažlivější tabulku.

Z otevření souboru Excel na uložení změnvyřešili jsme vás.

Cílem tohoto článku je pomoci vám, bez ohledu na to, zda jste zkušeným uživatelem Excelu nebo teprve začínáte. Takže se připoutejte a připravte se na přidání další dovednosti do vaší sady nástrojů Excel.

Pojďme se ponořit do procesu krok za krokem, jak můžete sloučit buňky v Excelu a zlepšit své dovednosti v tabulkách!

Přečtěte si také  Přeměna kuchyně přes noc: Profesionální tajemství pro dokonale čistou troubu!

Otevření souboru aplikace Excel

Chcete-li sloučit buňky v aplikaci Excel, prvním krokem je otevřít soubor aplikace Excel, kde chcete operaci provést. Může to být existující soubor s již zadanými daty nebo nový soubor, do kterého hodláte data vložit.

Výběr buněk

Jakmile je váš soubor Excel otevřený, pokračujte výběrem buněk, které chcete sloučit. To se provádí kliknutím na první buňku a přetažením myši na poslední buňku. Pokud například chcete sloučit buňky A1, B1 a C1, klikněte na A1 a přetáhněte do C1.

Přístup na kartu Domů

Po výběru buněk přejděte na kartu Domů v panelu nabídek aplikace Excel. Nachází se v horní části obrazovky aplikace Excel a obsahuje řadu možností pro manipulaci s daty.

Hledání skupiny Zarovnání

Na kartě Domů byste našli Skupina zarovnání. Ve skupině Zarovnání najdete možnosti, jak upravit rozložení buněk, a co je důležité, možnost sloučit buňky.

Přečtěte si také  Odemykejte tajemství bezproblémového rodičovství: 10 nezbytných denních úkolů pro nejvytíženější maminky a tatínky

Slučování a centrování buněk

Ve skupině Zarovnání klikněte na Sloučit a vycentrovat knoflík. Tato akce sloučí vaše vybrané buňky do jedné a vycentruje text uvnitř.

Volba necentrovat text

Pokud po sloučení buněk nechcete text vycentrovat, klikněte na šipku vedle Sloučit a vycentrovat a vyberte buď Sloučit napříč nebo Spojit buňky volba.

Ukládání změn

Nakonec nezapomeňte změny uložit. Tím zajistíte, že veškerá vaše tvrdá práce nepřijde vniveč. Je to jednoduché, stačí kliknout na ikonu uložení nebo použít zkratku Ctrl+S.

Doufáme, že vám tato příručka o tom, jak sloučit buňky v Excelu, pomohla. Pokud ano, neváhejte to sdílet na svých sociálních sítích. Také bychom rádi slyšeli, zda byl tento článek přínosný, takže nám zanechte komentář.

Veronika Mertová
Skriven av : Veronika Mertová