Início » Zprávy » 5 nejlepších zvratů na konci filmu, které jsme nečekali: ty filmové konce, které nám vyrazily dech

5 nejlepších zvratů na konci filmu, které jsme nečekali: ty filmové konce, které nám vyrazily dech

Dobrý zvrat na konci filmu může nechat diváky v šoku, zpochybňování všeho, co si mysleli, že vědí o zápletce a postavách.

Tohle je to strhující moment realizace díky tomu je filmový zážitek tak nezapomenutelný. A přesto se některým filmům daří tento vypravěčský prostředek provádět s takovou jemností, že ho diváci nikdy nevidí.

Na oslavu těchto mistrovských momentů filmového podvodu jsme sestavili seznam 5 nejlepších zvratů na konci filmu, který jsme nečekali. Pozor, před námi spoilery!

Ale než se ponoříme, proč se nepodívat na některé z našich dalších žebříčků, jako je např Top 5 nejnepravděpodobnějších filmových párů a Top 5 nejděsivějších milostných příběhů ve filmu?

1. Šestý smysl (1999)

V tomto psychologickém thrilleru od M. Night Shyamalankonec twist je tak neočekávané že je těžké uvěřit, že jsme to neviděli.

Odhalení, že Dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) byl po celou dobu mrtvý, mění hru, která staví celý příběh na hlavu.

Přečtěte si také  Top 8 nejikoničtějších obalů hudebních alb všech dob

2. Klub rváčů (1999)

David FincherFight Club poskytuje a šokující zvrat když zjistíme, že Tyler Durden (Brad Pitt) není nic jiného než výplod vypravěče (Edward Norton) představivost, projev jeho rozdvojené osobnosti.

Toto uvědomění zcela mění naše vnímání předchozích událostí ve filmu.

3. Obvyklí podezřelí (1995)

V tomto kriminálním thrilleru nastává zvrat, když zjistíme, že mírný Verbal Kint (Kevin Spacey) je ve skutečnosti obávaný kriminální mozek Keyser Söze.

Tento překvapivé odhalení zcela mění dynamiku filmu a rekontextualizuje vše, co jsme si mysleli, že víme.

4. Psycho (1960)

Alfred HitchcockPsycho představuje jeden z nejikoničtějších zvratů v historii filmu.

Šokující odhalení, že zdánlivě neškodný Norman Bates (Anthony Perkins) je ve skutečnosti vrah, a že jeho matka je mrtvá, byla zcela nečekané a nastavit nový standard pro zvraty v hororových filmech.

Přečtěte si také  Nepředvídatelné důsledky filmu Barbie: Nedostatek růžové barvy, problémy ve vztazích a další!

5. Shutter Island (2010)

V psychologickém thrilleru Martina Scorseseho je zvrat, který americký maršál Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) je vlastně pacient v azylovém domě sám je neuvěřitelný dějový obrat což nechává diváky v šoku.

Filmové zvraty neslouží pouze k překvapení, často slouží k prohloubení vyprávění a přinášejí nové porozumění zápletce a postavám.

Tyto filmy jsou jen několika příklady síly dobře provedeného zvratu. Neváhejte a sdílejte tento seznam se svými přáteli na svých platformách sociálních médií a nezapomeňte se podívat na naše další žebříčky.

Mohlo by vás zajímat zejména Top 5 nejnezapomenutelnějších romantických scén ve filmu.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše filmové preference, máme žebříček, který vás uchvátí a pobaví. Příjemné prohlížení!

Miroslav Dolecek
Skriven av : Miroslav Dolecek
Miroslav Doleček je již řadu let zkušeným webovým editorem, který ovládá všechny webové kódy. Velkoryse se s vámi podělí o své objevy, oblíbené články a cenné postřehy. Určitě ho tedy pozorně sledujte a sledujte, abyste odhalili bohaté znalosti ze světa tvorby webových stránek!